Bažant Cassofest 2010

Reportáž – Bažant Cassofest

V stredu 12. 5. 2010 sa v priestoroch Medických internátov uskutočnil už šiesty ročník openair festivalu Bažant Cassofest. O dobrú náladu sa postarali nielen účinkujúci ale i veľa, veľa piva.

Už z diaľky sa ozývala hudba a lákala k sebe ľudí, ktorí sa napriek upršanému počasiu nazbierali v hojnom počte. Osvedčený trávnik na sedenie, z ktorého však tentoraz bolo malé jazierko, si hravo vykompenzovali betónovým chodníkom. Nakoniec sa umúdrilo i počasie a spoza mráčikov vykuklo slnko, ktoré vydržalo až do konca dňa. A keby nie, usporiadatelia mali prichystané i pršiplášte pre prípad núdze.

Potoky piva

No vo väčšom množstve ako voda, tu tieklo pivo. Pivo sa predávalo, o pivo sa súťažilo a o pive sa spievalo. Našťastie väčší záujem ako o pivo prejavovali diváci o hudobné skupiny ako Shandy a Ester, Paľo Petrík a band či Get Explode, ktorí podali naozaj ohromujúci výkon. Niektorých divákov pri speve Paľa Petríka pochytila romantická nálada a predviedli sa valčíkovým číslom. No ani vystúpenie kapely Get Explode neostalo bez emócií a mnohí sa do povzbudzovania naozaj vžili. Nadšené výkriky a natriasajúce sa hlavy divákov boli toho dôkazom. Obzvlášť vysoko skákali pri pesničke Halucination. Get explode na prvý pohľad upútali nielen spevom ale i výrazným líčením, vďaka ktorému si ich iste s inou kapelou nepomýlite. Neskôr vystúpili i Puding pani Elvisovej, Polemic, Vidiek a Tublatanka, ktorí u divákov taktiež zožali obrovský úspech.

Ak ste z toľkého poskakovania vyhladli, poruke boli i stánky s točenými zemiakmi, klobáskou či cigánskou pečienkou. Nadbytočné kilojouly nazbierané z takejto mastnej stravy, si návštevníci poctivo odtancovali pri rytmickej hudbe, ktorá ich sprevádzala až do 22 hodiny.

Ako pri každých veľkých akciách, ani tu sa nezabúdalo na bezpečnosť a priestory Medických internátov vzorne strážili policajti a záchranári.

Zostáva nám len dúfať, že i najbližší Bažant Cassofest sa rovnako ako tento ponesie v znamení dobrej hudby a nálady.


autorka textu: Miroslava Pavlinská
fotografia: BV music, http://www.bvmusic.sk/referencia/238/bazant-cassofest-kosice

error: Obsah je chránený proti kopírovaniu