U Slovákov vedú Tatry

U Slovákov vedú Tatry


Prieskumy ukázali, že Slováci chodia v zime najradšej do Tatier. Lákadlom sú okrem lyžovačky i wellnes pobyty, sauna, masáže a turistika. Ak sa tu rozhodnete stráviť Silvester, priplatíte si, niekedy i dvojnásobok obyčajnej ceny.

Možnosti ubytovania sú naozaj bohaté. Od lacných penziónov, až po luxusné hotely. Výber samozrejme závisí nielen od vášho vkusu, ale i finančných možností. Tohtoročné ceny ubytovaní a služieb sú o niečo lacnejšie než minulé roky.

Finančná kríza sa dotkla väčšiny ľudí a veľa z nich šetrí, kde sa dá. Sprostredkovatelia hotelov sa preto snažia prilákať zákazníkov na rôzne zľavy. Pre dôchodcov sú to však stále vysoké sumy. Lacnejšie ich to vyjde, ak im časť liečebného pobytu, predpísaného lekárom, zaplatí poisťovna.

Do Tatier chodia, vďaka rôznym aktivitám, ktoré toto miesto ponúka, aj rodiny s deťmi. Mnohí sa tu naučia i lyžovať. Okrem pozitívnej stránky majú však Tatry i niekoľko negatív. Veľa ľudí sa sťažuje na cenu stravy a nápojov a tiež na bezohľadných lyžiarov, ktorí ohrozujú ľudí frajersky rýchlou jazdou. Na pováženie je i to, či by sa športovcom mal predávať alkohol. V treskúcej zime totiž často nezostane iba pri jednom poháriku.

Zo zahraničných turistov k nám najčastejšie chodia Nemci, Češi a Poliaci. Za jeden deň navštívi Tatry približne 17 000 turistov. Medzi ich obľúbené lokality patrí Hrebienok, Kriváň a Solisko. Ak sa aj vy chystáte na horskú turistiku, nezabudnite si do batohu pribaliť lekárničku. Veľa ľudí túto radu podceňuje, no najviac nehôd sa stáva práve v Tatrách.

autorka textu a fotografie: Miroslava Pavlinská
článok som napísala dávnejšie, ešte pred vypuknutím koronavírusu

error: Obsah je chránený proti kopírovaniu