Čečejovce

Dni obce Čečejovce

Dni obce Čečejovce

Deň hasičov

Deň hasičov

Medzinárodný výtvarný plenér

Medzinárodný výtvarný plenér

S obcou Čečejovce som ako fotografka a grafička spolupracovala na mnohých kultúrnych akciách, ako napr. Dni obce, Medzinárodný výtvarný plenér, Deň Hasičov, Čečejovský maratón a iné. Moje fotografie boli uverejnené v Čečejovských novinách, kalendároch a propagačných prospektoch obce.

Obec má bohatú históriu. Podľa archeologických nálezov tu človek žil už v staršej dobe kamennej. Sú tu dva kostoly a klasicistický kaštieľ z druhej polovice 18. storočia. Ten sa v súčasnosti rekonštruuje a nie je prístupný verejnosti. Najstaršou pamiatkou v obci je ranogotický kostol z 13. storočia. Pri rekonštrukcii sa v ňom podarilo odhaliť fresky a v r. 1994 boli vyhlásené za kultúrnu národnú pamiatku.

Za normálnych okolností sa každý rok koná Čečejovské kultúrne leto. Vystúpení v obci sa zúčastnilo mnoho zahraničných i domácich umelcov, ktorých mnohí z vás určite poznáte. Patria medzi nich Zuzana Smatanová, Kristína i Peter Cmorík.

Po vypuknutí COVID pandémie bolo jedinou kultúrnou akciou testovanie občanov na koronavírus. Dúfajme, že to sa čoskoro zmení a všetci budeme v zdraví spoločne oslavovať najbližšie Dni obce.

oficiálna stránka obce: www.cecejovce.sk

S obcou Čečejovce som ako fotografka spolupracovala na mnohých kultúrnych akciách, ako napr. Dni obce, Medzinárodný plenér výtvarných umelcov v Čečejovciach, Deň hasičov a iné. 

Moje fotky boli uverejnené v novinách, kalendároch, letákoch a ďalších prospektoch obce.

Obec má bohatú históriu. Podľa archeologických nálezov tu človek žil už v staršej dobe kamennej. 

Sú tu dva kostoly a klasicistický kaštieľ z druhej polovice 18. storočia. Ten sa v súčasnosti rekonštruuje a nie je prístupný verejnosti. 

Najstaršou pamiatkou v obci je ranogotický kostol z 13. storočia. Pri rekonštrukcii sa v ňom podarilo odhaliť fresky a v r. 1994 boli vyhlásené za kultúrnu národnú pamiatku.

Za normálnych okolností sa každý rok koná Čečejovské kultúrne leto. 

Vystúpení v obci sa zúčastnilo mnoho zahraničných i domácich umelcov, ktorých mnohí z vás určite poznáte. Patria medzi nich Zuzana Smatanová, Kristína i Peter Cmorík.

Po vypuknutí COVID pandémie bolo jedinou kultúrnou akciou testovanie čečejovských občanov na koronavírus. Dúfajme, že to sa čoskoro zmení a všetci budeme v zdraví spoločne oslavovať najbližšie Dni obce.

stránka obce: www.cecejovce.sk

autorka textu a fotografií: Miroslava Pavlinská
www.miragrafik.sk | webdizajn, grafika a fotografia

autorka textu a fotografií: Miroslava Pavlinská
www.miragrafik.sk | webdizajn, grafika a fotografia

error: Obsah je chránený proti kopírovaniu