Kvety

Kvety

Tieto kvety boli vyfotené v ateliéry. Využila som ich v kalendári. Veľmi rada fotím prírodu, najmä detaily a štruktúru, i keď väčšinou vonku. Často využívam makro objektív.

Najkrajšia príroda, akú som zatiaľ videla, bola v Albánsku. Albánske hory, vysokohorské lúky, lesy a kvety sa zdajú byť takmer nepoškvrnené zásahom človeka. Prítomnosť civilizácie naznačuje iba sem tam staré elektrické vedenie.


Vďačným miestom na krásne snímky kvetov sú aj botanické záhrady a parky pri kaštieľoch. Minulý rok (2020) som mala šťastie a podarilo sa mi stráviť leto v Česku, ešte predtým, než vypukol koronavírus. Kvety v nižšie uvedenej galérii boli fotené v Botanickej záhrade v Prahe a v Zoologických záhradách v Plzni a Hlubokej nad Vltavou. Zoo v Hlubokej je síce menšia než v Plzni, ale pôsobí veľmi útulne, dobre sa tam orientuje, majú veľa krásnych kvetinových záhonov, zlatých hlodavcov a mláďatká surikaty!

Momentálne sú všetky botanické i zoologické záhrady kvôli pandémii, ale i tak prikladám niekoľko linkov na ich oficiálne stránky. Všetky Vám vrelo odporúčam navštíviť aj s deťmi.

Botanická záhrada v Prahe: www.botanicka.cz
Zoologická záhrada v Plzni: www.zooplzen.cz
Zoologická záhrada v Hlubokej: www.zoohluboka.cz

autorka textu a fotografií: Miroslava Pavlinská
www.miragrafik.sk | webdizajn, grafika a fotografia

error: Obsah je chránený proti kopírovaniu