Webstránky a e-shopy

Webstránky a e-shopy presne podľa Vašich predstáv

Webstránky a e-shopy presne podľa Vašich predstáv

Najlepšie webstránky a e-shopy sú vytvorené zodpovedným človekom, ktorý komunikuje s klientom a vylepšuje projekt, až kým zákazník nie je spokojný. Zaslúžite si:

Najlepšie webstránky a e-shopy sú vytvorené kreatívnym, flexibilným a zodpovedným človekom, ktorý komunikuje s klientom a vylepšuje projekt, až kým zákazník nie je spokojný. Zaslúžite si:

1. Stránku, ktorá zvýrazňuje unikátnosť Vášho projektu a biznisu

1. Stránku, ktorá zvýrazňuje unikátnosť Vášho projektu a biznisu

Nestačí za 5 minút “nahodiť” šablónu, ako zjednodušene tvrdia niektoré reklamy online.  To je typická mylná predstava človeka, ktorý sa nechal zlákať vidinou rýchle hotovej stránky. Vo väčšine prípadov nie je takáto cesta vôbec realistická (veď iba prípravou podkladových materiálov a zabezpečovaním webhostingu strávite zaručene viac než 5 minút). A o výslednej kvalite takejto “rýchlostránky” už ani nehovoriac.

Každý projekt, ktorý stojí za to, sa začína pátraním. Kto ste Vy a kto je Vašou cieľovou skupinou? Čo robíte? Prečo to robíte? V čom sa odlišujete od Vašej konkurencie? Ako to chcete zákazníkom sprostredkovať čo najjednoduchším spôsobom? Odpovede na tieto otázky a dôkladná príprava mi pomáhajú vytvoriť kvalitnejšiu stránku alebo e-shop a vyzdvihnúť Vašu značku. Počas celého tvorivého procesu zohľadňujem Vaše návrhy a pripomienky. Komunikujem rýchlo a pohotove.

Nestačí za 5 minút “nahodiť” šablónu, ako zjednodušene tvrdia niektoré reklamy online.  To je typická mylná predstava človeka, ktorý sa nechal zlákať vidinou rýchle hotovej stránky. 

Vo väčšine prípadov nie je takáto cesta vôbec realistická (veď iba prípravou materiálu, textu, fotiek a zabezpečovaním optimálneho a spoľahlivého webhostingu strávite viac než 5 minút). 

A o výslednej kvalite takejto “rýchlostránky” už ani nehovoriac.

Každý projekt, ktorý stojí za to, sa začína pátraním. 

Kto ste Vy a kto je Vašou cieľovou skupinou? Čo robíte? Prečo to robíte? V čom sa odlišujete od Vašej konkurencie? Ako to chcete zákazníkom sprostredkovať čo najjednoduchším spôsobom? 

Odpovede na tieto otázky a dôkladná príprava mi pomáhajú vytvoriť kvalitnejšiu stránku alebo e-shop a vyzdvihnúť Vašu značku. 

Počas celého tvorivého procesu zohľadňujem Vaše návrhy a pripomienky. 

Komunikujem rýchlo a pohotovo.

2. Stránku, ktorá je responzívna na všetkých zariadeniach

2. Stránku, ktorá je responzívna na všetkých zariadeniach

Podľa prieskumov viac než 70% ľudí prehliada webstránky a e-shopy na mobilných zariadeniach. Asi ste už aj Vy narazili na prípad, keď ste na Vašom iPhone museli stránku rôznym spôsobom približovať a posúvať. A i tak to nebolo ono. Znechutení ste si namáhali zrak a možno i zrušili vyhľadávanie v prospech konkurencie. Predstavte si, o koľkých  zákazníkov môže Vaša  firma takto zbytočne prísť! Aby sa to nestalo, vyberám a používam dizajn, ktorý nielen vyzerá dobre, ale sa i ľahko ovláda na mobiloch a tabletoch. 

Podľa prieskumov viac než 70% ľudí prehliada webstránky a e-shopy na mobiloch. 

Asi ste už aj Vy narazili na prípad, keď ste na Vašom iPhone museli stránku rôzličným spôsobom približovať a posúvať. A i tak to nebolo ono. 

Znechutení ste si namáhali zrak a možno i zrušili vyhľadávanie v prospech konkurencie. 

Predstavte si, o koľkých  zákazníkov môže Vaša  firma takto zbytočne prísť! Aby sa to nestalo, vyberám a používam dizajn, ktorý nielen vyzerá dobre, ale sa i ľahko ovláda na mobiloch a tabletoch. 

3. Stránku, ktorá dobre vyzerá

3. Stránku, ktorá dobre vyzerá

Okrem toho, že ponúkam tvorbu webstránok, som i grafička a fotografka. Tvorba webstránok je kreatívny proces, v ktorom naplno využívam všetky svoje získané vedomosti a bohaté skúsenosti. Záleží mi na tom, aby pohľad na Vašu stránku tešil nielen návštevníkov, ale i Vás samotných. Pri webstránkach často platí, že menej je niekedy viac a v posledných rokoch vidno trend elegantného a minimalistického dizajnu. Estetická stránka ide ruka v ruke s funkcionalitou. Prehľadná a čistá štruktúra nielen vyzerá trendy, ale i uľahčuje používanie stránky a zvyšuje šancu, že ju potenciálny zákazník vyhľadá aj nabudúce.

Okrem toho, že ponúkam tvorbu webstránok, som i grafička a fotografka. 

Tvorba webstránok je kreatívny proces, v ktorom naplno využívam všetky svoje získané vedomosti a bohaté skúsenosti. 

Záleží mi na tom, aby pohľad na Vašu stránku alebo e-shop tešil nielen návštevníkov, ale aj Vás samotných. 

Pri webstránkach často platí, že menej je niekedy viac a v posledných rokoch vidno trend elegantného a minimalistického dizajnu. 

Estetická stránka ide ruka v ruke s funkcionalitou. 

Prehľadná a čistá štruktúra nielen vyzerá trendy, ale i uľahčuje používanie stránky a zvyšuje šancu, že ju potenciálny zákazník vyhľadá aj nabudúce.

4. Stránku optimalizovanú pre vyhľadávače

4. Stránku optimalizovanú pre vyhľadávače

Ani tie najkrajšie webstránky a e-shopy Vám nepomôžu, ak nie sú optimalizované pre vyhľadávače. Používam kvalitné  SEO nástroje a overené marketingové stratégie, aby sa zvýšila šanca na priaznivé umiestnenie Vašej stránky vo vyhľadávaniach.

Ani tie najkrajšie webstránky a e-shopy Vám nepomôžu, ak nie sú optimalizované pre vyhľadávače. 

Používam kvalitné  SEO nástroje a overené marketingové stratégie, aby sa zvýšila šanca na priaznivé umiestnenie Vašej stránky vo vyhľadávaniach.

5. Stránku, ktorá bude riadne fungovať a pasovať do Vášho rozpočtu aj po vytvorení

5. Stránku, ktorá bude riadne fungovať a pasovať do Vášho rozpočtu aj po vytvorení

Ak chcete, aby Vám stránka dobre slúžila, musíte starostlivo zvážiť výber poskytovateľa webhostingu. Webhosting je priestor na serveri. Na ňom sú uložené všetky súbory Vašej stránky potrebné na jej chod a funkcionalitu. Nesprávny výber webhostingu môže prispieť k častejším výpadkom stránky, spomaliť ju a značne znepríjemniť jej používanie. Ak musí návštevník čakať 3 hodiny, kým sa stránka načíta, tak si môžete byť istí, že odíde ku konkurencii. Za webhostingovú službu sa platí každý mesiac poplatok. Najčastejšie je možné objednať si predplatné na rok alebo dva.

Mnohé webhostingové spoločnosti ponúkajú svoje služby v balíčkoch rôznych cenových kategórií. Niekedy bývajú tieto poplatky dosť vysoké. Preto je dôležité vybrať si takú spoločnosť a program, ktorý zodpovedá potrebám Vašej stránky. Tak minimalizujete riziko, že zbytočne platíte za niečo, čo nevyužívate. Môže sa tiež stať opak. Možno sa oberáte o užitočné funkcie drahšieho programu, ktorý by Vašej stránke prospel a rozpočet to dovoľuje.

Niekedy sa i pri tej najlepšej snahe vyskytnú na stránke nečakane problémy a technické poruchy, ktoré si vyžadujú pohotové a racionálne riešenie.  Aj s týmto Vám rada pomôžem.

Ak chcete, aby Vám stránka dobre slúžila, musíte starostlivo zvážiť výber webhostingu. 

Webhosting je priestor na serveri. Na ňom sú uložené všetky súbory Vašej stránky potrebné na jej chod a funkcionalitu. 

Nesprávny výber webhostingu môže prispieť k častejším výpadkom stránky, spomaliť ju a znepríjemniť jej používanie. Ak musí návštevník čakať 3 hodiny, kým sa stránka načíta, tak si môžete byť istí, že odíde ku konkurencii. 

Za webhosting sa platí každý mesiac poplatok. Najčastejšie je možné objednať si predplatné na rok alebo dva.

Webhostingové spoločnosti často ponúkajú svoje služby v balíčkoch rôznych cenových kategórií. Niekedy bývajú tieto poplatky dosť vysoké. 

Preto je dôležité vybrať si takú spoločnosť a program, ktorý zodpovedá potrebám Vašej stránky. Tak minimalizujete riziko, že zbytočne platíte za niečo, čo nevyužívate. 

Môže sa tiež stať opak. Možno sa oberáte o užitočné funkcie drahšieho programu, ktorý by Vašej stránke prospel a rozpočet to dovoľuje.

Niekedy sa i pri tej najlepšej snahe vyskytnú na stránke nečakané problémy a technické poruchy, ktoré si vyžadujú pohotové a racionálne riešenie.  

Aj s týmto Vám rada pomôžem.

autorka textu a  návrhov: Miroslava Pavlinská
www.miragrafik.sk | webdizajn, grafika a fotografia

autorka textu a  návrhov: Miroslava Pavlinská
www.miragrafik.sk | webdizajn, grafika a fotografia

error: Obsah je chránený proti kopírovaniu