Česko

Česko – Lipno a okolie

Česko – Lipno a okolie

Takto vyzeralo Česko v roku 2020 tesne pred tým, než sa z neho kvôli koronavírusu stala červená krajina:

Takto vyzeralo Česko v roku 2020 tesne pred tým, než sa z neho kvôli koronavírusu stala červená krajina:

Lipno sa zvykne označovať ako raj pre jachtárov. My sme tam boli počas leta roku 2020 a mali sme pocit, že je skôr rajom pre rybárov, lebo kvôli rozloženým udiciam bol dosť sťažený prístup k vode. Kempingu sú vybavené predovšetkým pre rodiny s deťmi, čo môže napokon mnohým vyhovovať. Okolie Lipna, grafitový dol, hrady a zámky boli nádherné a rozhodne ich odporúčame navštíviť každému milovníkovi histórie. Počas našej dovolenky sme mali takmer každý deň upršané počasie. Napriek tomu sme si užili všetky prehliadky.

Ak ste zvedaví, ako to v Česku vyzeralo tesne pred vypuknutím koronavírusovej pandémie, odporúčame pozrieť si túto reportáž:
Lipno. Kvôli vodným športom však nemusíte cestovať až na Lipno. Okrem našich osvedčených vodných nádrží, ako je napr. Domaša alebo Zemplínska Šírava, je zaujímavou destináciou pre celú rodinu aj poľská Niedzica, niekedy nazývaná aj Nedeca.

Lipno sa zvykne označovať ako raj pre jachtárov. 

My sme tam boli počas leta roku 2020 a mali sme pocit, že je skôr rajom pre rybárov, lebo kvôli rozloženým udiciam bol dosť sťažený prístup k vode. 

Kempingy popri brehu sú vybavené predovšetkým pre rodiny s  malými deťmi, čo môže napokon mnohým vyhovovať. 

Okolie Lipna, grafitový dol v Českom Krumlove, hrady a zámky boli nádherné a rozhodne ich odporúčame navštíviť každému milovníkovi histórie. 

Počas našej dovolenky sme mali takmer každý deň upršané počasie. Napriek tomu sme si užili všetky prehliadky.

Ak ste zvedaví, ako to v Česku vyzeralo tesne pred vypuknutím pandémie, odporúčame pozrieť si túto reportáž: Lipno

Kvôli vodným športom však nemusíte cestovať až na Lipno. 

Okrem našich osvedčených vodných nádrží, ako je napr. Domaša alebo Zemplínska Šírava, je zaujímavou destináciou pre celú rodinu aj poľská Niedzica, niekedy nazývaná aj Nedeca.

Česko – Praha

Česko – Praha

Toto sú fotky z roku 2017. Námestie v Prahe bolo práve rekonštruované, takže sa tam ťažko fotilo. V centre pribudlo mnoho bannerov a reklám.

Toto sú fotky z roku 2017. Námestie v Prahe bolo práve rekonštruované, takže sa tam ťažko fotilo. V centre pribudlo mnoho bannerov a reklám.

Zoo v Prahe nesklamala. Do Botanickej záhrady bol trochu problém dostať sa. Stáli sme v strašne dlhom rade. Ani veľmi nepreháňam, ak poviem, že ten rad bol dlhý hádam aj kilometer. V areáli sa dalo kúpiť občerstvenie a čaj. Najmä ten čaj bol extra špeciálne propagovaný. Na toho uja, čo tam bol oblečený vo pseudoindickom odeve, cingotal zvončekom a zaťahoval pri tom: ,,Čaj? Ši ši ši ši ši. Čaj?” určite tak rýchlo nezabudneme.

Okrem Zoo a Botanickej záhrady sme navštívili aj technické múzeum, múzeum strašidiel, múzeum čokolády a múzeum Karla Zemana. Jediným sklamaním bolo hlavné námestie. Kvôli všadeprítomným reklamám pôsobila Praha veľmi komerčným dojmom.

 

autorka textu a fotografií: Miroslava Pavlinská
www.miragrafik.sk | webdizajn, grafika a fotografia

Zoo v Prahe nesklamala. Bol trochu problém dostať sa do Botanickej záhrady. 

Stáli sme v strašne dlhom rade. Ani veľmi nepreháňam, ak poviem, že ten rad bol dlhý hádam aj kilometer. 

V areáli sa dalo kúpiť občerstvenie a čaj. Najmä ten čaj bol extra špeciálne propagovaný. Na toho uja, čo tam bol oblečený vo pseudoindickom odeve, cingotal zvončekom a zaťahoval pri tom: ,,Čaj? Ši ši ši ši ši. Čaj?” určite tak rýchlo nezabudneme.

Okrem Zoo a Botanickej záhrady sme navštívili aj technické múzeum, múzeum strašidiel, múzeum čokolády a múzeum Karla Zemana. 

Jediným sklamaním bolo hlavné námestie. Kvôli všadeprítomným reklamám pôsobila Praha veľmi komerčným dojmom.

autorka textu a fotografií: Miroslava Pavlinská
www.miragrafik.sk | webdizajn, grafika a fotografia

error: Obsah je chránený proti kopírovaniu